مقالات

8 مشکل رایج در دستگاه فتوکپی

مشکلات رایج در دستگاه فتوکپی

دستگاه فتوکپی دستگاهی است که برای کپی کردن یک سند روی کاغذ بسیار زیاد عمل می‌کند. این دستگاه به راحتی پیدا می‌شود، زیرا در دنیای چاپ برای مقاصد اداری، مدرسه و سایر موارد بسیار مفید است. حتماً با دستگاه کپی آشنا هستید و نحوه استفاده از دستگاه فتوکپی را بلد هستید، اما آیا با مشکل رایج دستگاه فتوکپی هم آشنا هستید؟

با این حال، هر دستگاهی از جمله ماشین های اداری باید مشکل خاص خود را داشته باشد، مهم نیست که چقدر پیچیده یا مدرن باشد، به خصوص اگر شما صاحب و از این دستگاه کپی استفاده می‌کنید.

این مطمئناً زمانی یک مشکل بزرگ است که می‌خواهید یک سند مهم را کپی کنید در نتیجه دستگاه فتوکپی با مشکل رایج مواجه می‌شود.

8 مشکل رایج در دستگاه فتوکپی

با این گفته‌ها، باید بدانید که چگونه مشکل رایج که اغلب در دستگاه فتوکپی ایجاد می‌شود را حل کنید. اگر مشکل به اندازه کافی خفیف است، ممکن است بتوانید خودتان آن را برطرف کنید، اما اگر مشکل پیچیده است، باید با تکنسین دستگاه فتوکپی برای تعمیر تماس بگیرید.

می‌توانید برخی از مشکل را که در دستگاه کپی ایجاد می‌شود شناسایی کنید تا بعداً اگر احساس کردید می‌توانید خودتان آن را برطرف کنید، نیازی به تماس با تکنسین نباشد.

8 نوع از مشکلات رایج در دستگاه های فتوکپی

همچنین می‌تواند به شما کمک کند مشکل را سریع‌تر حل کنید و در هزینه تعمیرات دستگاه فتوکپی صرفه جویی کنید. در اینجا به مشکلاتی که اغلب در دستگاه‌های فتوکپی رخ می‌دهد اشاره می‌کنیم.

کاغذ گیر کرده

اولین مشکل رایج که اغلب در دستگاه فتوکپی رخ می‌دهد، گیر کردن کاغذ است. معمولاً در هنگام استفاده از دستگاه فتوکپی در طی مراحل فتوکپی با این مشکل مواجه می‌شویم.

این امر به دلیل قرار دادن کاغذ در دستگاه که تمیز نیست، خیلی شل است، اسفنج فرسوده شده است و مواردی از این قبیل است که در طول فرایند فتوکپی، کاغذ گیر می‌کند.

برای حل این مشکل، باید داخل دستگاه کپی را باز کنید و کاغذ گیر کرده را بردارید. می‌توانید آن را روی صفحه LCD نگاه کنید تا ببینید کاغذ کجا گیر کرده است.

پاک کردن خطا

خطاهایی وجود دارد که معمولاً در دستگاه فتوکپی رخ می‌دهد، خواه استفاده اشتباه باشد، تنظیمات اشتباه یا موارد دیگر. با انجام یک ارور واضح می‌توانید این مشکل رایج را حل کنید، اما این خطای واضح فقط در برخی از دستگاه‌های فتوکپی یافت می‌شود و لزوماً مستقیماً این مشکل را حل نمی‌کند.

مشکلات خطای رایج در دستگاه فتوکپی

شما باید این روش را امتحان کنید، کسی که می‌داند از این طریق می‌توان مشکل رایج دستگاه فتوکپی شما را برطرف کرد. در اینجا نحوه پاک کردن خطاها در دستگاه های فتوکپی آمده است:

  • دکمه *28* روی پنل را فشار دهید، در حالی که کلیدهای شماره 2 و 8 را فشار دهید باید به طور همزمان فشار داده شود.
  • سپس به ترتیب Copier – Function – Clear – Err و OK را فشار دهید
  • در نهایت دستگاه فتوکپی را خاموش کنید و سپس آن را روشن کنید.

کارتریج یا تونر مشکل دار

سومین مشکل رایج که اغلب در دستگاه های فتوکپی رخ می‌دهد، مشکل کارتریج است، خواه کم، غیر قابل استفاده یا آسیب دیده باشد.

مشکلات کارتریج یا تونر در دستگاه فتوکپی

برای مشکلات کارتریج که کم یا موجود نیست، می‌توانید خودتان آن را دوباره پر کنید، اما اگر کارتریج آسیب دیده یا قابل استفاده نیست، باید با تکنسین دستگاه فتوکپی که در این زمینه تجربه بیشتری دارد تماس بگیرید

مشکل با کروناهای بالا و پایین

تاج‌های بالایی و پایینی روی دستگاه کپی می‌توانند هنگام کار دستگاه کپی را مختل کنند. علاوه بر این، کیفیت فتوکپی نیز تأثیرگذار خواهد بود، بنابراین برای حفظ کیفیت فتوکپی باید این قسمت را تمیز کنید، به خصوص اگر حجم کپی پر است.

چاپ‌های رنگی تیره یا روشن

چاپ‌هایی که به رنگ تیره یا روشن هستند، مطمئناً سند را خیلی واضح نشان نمی‌دهند. این معمولاً به دلیل تنظیمات نادرست یا تغییر تصادفی ایجاد می‌شود.

برای غلبه بر این مشکل رایج در دستگاه فتوکپی، می‌توانید تنظیمات چگالی را انجام دهید. یکی دیگر از مواردی که می‌تواند علت باشد، تونر بی کیفیت است.

چین و چروک در چاپ

زمانی که از دستگاه فتوکپی استفاده می‌کنید ممکن است با این مشکل مواجه شده باشید که همانا وجود چین و چروک روی کاغذ چاپ شده است. این مشکل معمولاً به دلیل شرایط ضعیف رول و همچنین در نتیجه مونتاژ فیوزر ایجاد می‌شود.

برای رفع این مشکل، می‌توانید پشته کاغذ را از بالا به پایین بچرخانید یا می‌توانید کاغذ جدید را جایگزین کنید.

چاپ راه راه

آخرین مشکلی که معمولاً پیش می‌آید وجود خطوط در پرینت است. این ممکن است به این دلیل اتفاق بیفتد که روی شیشه اسکنر خراش‌هایی ایجاد می‌شود و سپس گرد و غبار یا کثیفی داخل شیشه وجود دارد.

مشکلات چاپ راه راه در دستگاه فتوکپی

رفع آن بسیار آسان است. فقط باید شیشه را با یک پارچه تمیزکننده یا میکرو فیبر تمیز کنید. ما در مقالات گذشته در رابطه با تفاوت دستگاه فتوکپی و پرینتر به صورت جامع صحبت کرده‌ایم که می‌توانید این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید.

نتیجه گیری

اینها برخی از مشکلاتی است که اغلب در دستگاه های فتوکپی رخ می‌دهد. در حالی که برخی از مشکلات وجود دارد که می‌توانید به تنهایی آنها را برطرف کنید، برخی از مشکل های رایج دیگر نیز نیز در دستگاه فتوکپی وجود دارد که برای رفع آنها نیاز به تماس با یک تکنسین دارد.

اگر نمی‌توانید مشکل دستگاه کپی را حل کنید، تماس با یک تکنسین انتخاب مناسبی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انتخاب و خرید دستگاه فتوکپی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.