مقالات

دلایل ایجاد خطوط عمودی ریز هنگام چاپ با وضوح پایین چیست؟

دلایل ایجاد خطوط عمودی در هنگام چاپ

تمیزی چاپگر و مشکلات تأمین جوهر می‌تواند باعث و دلایل ایجاد خطوط عمودی در هنگام چاپ تصاویر و اسناد شود. با این حال، چاپ با وضوح پایین مشکلات اضافی خود را ایجاد می‌کند.

4 دلایل مهم در ایجاد خطوط عمودی در هنگام چاپ

تصاویر با وضوح پایین که به اندازه کافی بر روی صفحه نمایش کامپیوتر نمایش داده می‌شوند، هنگام چاپ در سطح کیفی یکسانی قرار نمی‌گیرند.

یک مانیتور کامپیوتر ممکن است وضوحی در حدود 72 پیکسل در هر اینچ داشته باشد، اما یک سند چاپ شده می‌تواند بسیار بالاتر با 600 نقطه در اینچ یا بیشتر باشد. تخریب تصویر تفاوت قابل توجهی در وضوح و کیفیت ایجاد می‌کند.

تصویر کشیده شده است

یک تصویر منبع با وضوح پایین ممکن است کیفیت بسیار پایینی داشته باشد تا بدون مشکلات اعوجاج عمده چاپ شود. اندازه چاپ مهم است:

یک تصویر کوچک که کشیده شده است، شانس قابل مشاهده بودن فضاهای کوچک بین نقاط تصویر را افزایش می‌دهد که می‌تواند دلایل ایجاد خطوط عمودی در هنگام چاپ روی کاغذ شود.

تصویر کشیده یک از دلایل ایجاد خطوط عمودی در هنگام چاپ

علاوه بر این، یک تصویر با وضوح بالاتر از یک تصویر با وضوح پایین سابق ممکن است به اندازه کافی دقیق باشد تا نقطه شکست بین نقاط منفرد را در یک تصویر نشان دهد.

یک تصویر با وضوح بسیار پایین در اشکال مربع بزرگ با فاصله‌های قابل مشاهده بین نقاط تصویر اصلی چاپ می‌شود. این مشکل را می‌توان با کشیده نشدن تصویر هنگام چاپ برطرف کرد.

تنظیم وضوح چاپ

چاپ با تنظیمات dpi بسیار کم می‌تواند شرایطی را ایجاد کند که چاپگر نتواند اندازه نقطه را به اندازه کافی بزرگ کند تا تعداد محدودی از خطوط وضوح چاپ را جبران کند.

گام نقطه اندازه گیری می‌کند که یک نقطه در یک چاپ چقدر بزرگ است. چاپگر ممکن است فقط بتواند نقطه‌ای به اندازه 1/72 اینچ تولید کند، بنابراین وقتی با dpi 36 چاپ می‌شود، چاپگر خطوط سفید را بین هر ردیف عمودی در چاپ نشان می‌دهد. این مشکل را می‌توان با افزایش وضوح چاپ متشین های اداری از جمله دستگاه فتوکپی و چاپگر حل کرد.

پرینتر کثیف است

سر و غلتک‌های چاپگر به مرور زمان کثیف می‌شوند البته این موضوع در تمامی ماشین های اداری صدق می‌کند. در حالی که انحصاری چاپ‌های با وضوح پایین نیست، ضایعات روی سر و غلتک‌های چاپگر می‌توانند دلایل ایجاد خطوط عمودی در هنگام چاپ باشند، زیرا جوهر یا از رفتن به صفحه جلوگیری می‌کند یا یک بار روی صفحه آغشته می‌شود.

کثبف بودن پرینتر دلایل ایجاد خطوط عمودی در هنگام چاپ

یک چاپگر کثیف را می‌توان با پاک کردن فیزیکی غلتک‌های چاپگر تمیز کرد. چاپگرها معمولاً از نوعی عملیات خود تمیز شوندگی پشتیبانی می‌کنند که یک صفحه آزمایشی را چاپ می‌کند که به حذف موانع از سر چاپگر کمک می‌کند.

کارتریج کم

یک کارتریج جوهر کم نیز می‌تواند دلایل ایجاد خطوط عمودی در هنگام چاپ باشد. در حالی که کارتریج کم جوهر به طور انحصاری باعث ایجاد خطوط عمودی در چاپ با وضوح پایین نمی‌شود، می‌تواند دلیل خطای چاپ باشد.

خطوط عمودی در چاپ‌ها یک علامت هشدار اولیه از کم بودن کارتریج جوهر است که ممکن است قبل از شروع هشدارهای جوهر کم چاپگر ظاهر شود.

با تعویض کارتریج کم می‌توانید مشکل را برطرف کنید. تکان دادن ملایم کارتریج تخلیه شده ممکن است کمک کند تا این مشکل برای تعداد کمی چاپ حل شود.

نتیجه گیری

این نکات مهم بود که دلایل مهم در ایجاد خطوط عمودی در هنگام چاپ از پرینتر و یا دستگاه فتوکپی هستند. امیدوارم با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی را کسب کرده باشید. تا اگر با این مشکل مواجه شدید بتوانید به راحتی خودتان رفع نمایید.

برای رفع سؤالات خود نیز می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.