مقالات

بهترین کارتریج کانن

بهترین کارتریج کانن

آیا بهترین کارتریج های کانن را می‌شناسید؟ در این مقاله از مجموعه اداری مالز به معرفی و کاربرد بهترین کارتریج های کانن خواهیم پرداخت. کارتریج به عنوان منبع تغذیه پرینترهای لیزری و جوهر افشان عمل می‌کند که در هرکدام از آن‌ها ساختار متفاوتی دارد.

کارتریج های جوهر افشان دارای جوهر مایع هستند؛ در حالی که کارتریج در چاپگرهای لیزری به صورت پودری عرضه می‌شود که نام آن تونر است. هنگامی که شارژ کارتریج رو به اتمام می‌رود باید در اولین فرصت نسبت به تعویض یا شارژ آن اقدام کنید‌.

در این شرایط با استفاده از نمایشگر دستگاه یا خارج کردن خود کارتریج می‌توانید به زمان تعویض یا شارژ کارتریج پس ببرید. انواع کارتریج برای پرینتر های کانن در بازار موجود هستند که با توجه به مدل دستگاه خود می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. در ادامه به بهترین کارتریج‌های پرینتر کانن و نکات مهم هنگام خرید آن بیش‌تر می‌پردازیم.

بهترین کارتریج پرینتر کانن و کاربردشان

کارتریج اصلی‌ترین بخش پرینتر است که در اغلب مدل‌ها وجود دارد. فرآیند چاپ اطلاعات بر روی کاغذ توسط کارتریج انجام می‌شود؛ به طوری که پرینتر بدون کارتریج قادر به انجام هیچ کاری نخواهد بود.

کارتریج در چاپگرهای برند کانون ۲ نوع جوهری و تونر است که به ترتیب پرینترهای جوهر افشان و لیزری از این نمونه‌ها استفاده می‌کنند. کارتریج جوهری در ۲ نوع رنگی و مشکی وجود دارد که در چاپگرهای دارای چاپ رنگی مجموعه‌ای از چند جوهر استفاده می‌شود.

در پرینترهای جوهر افشان با کارتریج مشکی تنها امکان چاپ اسناد و تصاویر سیاه سفید وجود دارد. کارتریج های جوهری دارای سوزن های ریزی هستند که فرآیند انتقال جوهر بر روی کاغذ را انجام می‌دهد؛ بنابراین چاپ اطلاعات بر روی کاغذ انجام می‌شود.

بهترین کارتریج پرینتر کانن و کاربردشان

در کارتریج پرینتر لیزری کانن از پودر تونر به جای جوهر استفاده می‌شود که موجب صرفه جویی در مصرف هزینه می‌شود. تونر ذرات میکروسکوپی پلاستیک هستند که با استفاده از گرما و شارژ الکتریکی بر روی کاغذ چاپ می‌شوند.

در پرینترهای لیزری کانن این فرآیند توسط درام کارتریج انجام می‌شود که نسبت به پرینتر جوهر افشان از سرعت بالاتری برخوردار است. یکی دیگر از مزایای استفاده از پرینتر لیزری کانن در مقایسه با جوهر افشان مرطوب نشدن کاغذ پس از چاپ است. این موضوع در مورد چاپ‌هایی با تعداد بالا اهمیت بالایی دارد.

کارتریج های موجود در بازار ۲ نوه OEM و Compatible هستند که نوع اول توسط برند اصلی چاپگر تولید می‌شود و قیمت بالاتری دارد. کارتریج های Compatible نسبت به نوع دیگر از لحاظ قیمت مقرون به صرفه هستند و کیفیت رضایت بخشی را در اختیار کابر قرار می‌دهند.

شارژ بهترین کارتریج پرینتر کانن

کارتریج پرینترهای کانن یا هر برند دیگری پس از مدتی استفاده تمام می‌شود و باید آن را با استفاده از محصولات جدید شارژ کنید‌.

حجم کاری و مدت زمان استفاده در این زمینه تاثیر گذار هستند؛ به عبارتی اگر در مدت زمان کوتاه چاپ‌های متعددی انجام دهید شارژ کارتریج زودتر تمام می‌شود. در پرینترهای کانن نمایشگری برای نشان دادن سطح شارژ کارتریج وجود دارد که بی توجهی به کاهش آن آسیب‌های جدی به دستگاه شما وارد می‌کند.

یکی دیگر از راه‌های اطلاع از شارژ داشتن کارتریج خارج کردن آن و تکان دادن برای بررسی سطح شارژ جوهر یا تونر است.

شارژ بهترین کارتریج پرینتر کانن

هنگامی که قصد خرید کارتریج برای پرینتر کانن خود را دارید بهتر است از نمونه‌های اورجینال استفاده کنید تا در کنار حفظ کیفیت چاپ سلامت دستگاه نیر حفظ شود. کارتریج‌های تقلبی در بازار به وفور یافت می‌شوند که علاوه بر کاهش کیفیت چاپ اسناد و تصاویر عمر دستگاه را کاهش می‌دهند.

شارژ کارتریج باید در زمان مقرر انجام شود تا آسیب های جبران ناپذیر به دستگاه وارد نشود‌. یکی از مهم‌ترین عواملی که هنگام تعویض کارتریج باید به آن دقت کنید هماهنگی مدل پرینتر با کارتریج است؛ زیرا برای هر مدل از پرینتر کانن باید کارتریج مخصوص خریداری شود.

اغلب بهترین مدل‌های پرینتر کانن و کارتریج آن که در بازار موجود هستند نیازی به تعویض ندارند و با اتمام موجودی می‌توانید آن‌ها را شارژ کنید. خرید کردن از فروشگاه های معتبر از جمله اداری مالز در زمینه فروش محصولات و لوازم جانبی پرینتر و ماشین های اداری می‌تواند کمک زیادی به شما کند، برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجرب اداری مالز در ارتباط باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *