مقالات

مقایسه پرینتر اچ پی و کانن از تمام لحاظ

مقایسه پرینتر اچ پی و کانن

مقایسه پرینتر اچ پی و کانن

در مقایسه پرینتر اچ پی و کانن می‌توان گفت این چاپگرها در انواع مختلفی موجود هستند که هر کدام از آن‌ها در زمینه منحصر به فرد خود عمل می‌کنند. پرینترهای کانن از نظر سرعت چاپ متون و اسناد مشکی در سطح بالایی قرار دارند؛ اما چاپگرهای اچ پی در زمینه چاپ تصاویر گرافیکی و متون رنگی عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهند.

عملکرد چاپ در ۲ برند اچ پی و کانن کاملا متفاوت است که برای خرید مناسب باید به نیازهای خود توجه کنید. اگر به دنبال خرید دستگاهی با کارکرد بالاهستید به سراغ برند کانن بروید.

قیمت پرینترهای اچ پی و کانن به طور تقریبی یکسان است؛ البته هزینه نگهداری از آن‌ها به عوامل متعددی بستگی دارد. در ادامه در مورد این پرینترها و مزایای کانن نسبت به اچ پی بیش‌تر می‌پردازیم.

مقایسه پرینتر اچ پی و کانن از نظر سرعت چاپ

سرعت چاپ یکی از معیارهای مهم در زمینه انتخاب چاپگر و ماشین های اداری است که در مکان‌های عمومی با مراجعه گسترده اهمیت بالایی دارد. در مورد پرینترها هر چه سرعت چاپ بالاتر رود ارزش خرید آن بیش‌تر می‌شود؛ البته در کنار افزایش سرعت نباید کیفیت چاپ تا حد زیادی کاهش یابد.

هر کدام از پرینترهای کانن و اچ پی در زمینه کاری خود سرعت عمل بالاتری دارند‌؛ برای مثال پرینتر Canon برای چاپ اسناد و متون مناسب‌تراست.

مقایسه پرینتر اچ پی و کانن از نظر سرعت چاپ

در زمینه چاپ رنگی اسناد و متون که شامل تصاویر و رنگ‌های مختلف است پرینترهای اچ پی عملکرد‌ سریع‌تری دارند؛ به طوری که این مقدار در مقایسه با پرینتر کانن توجه شما را به خود جلب می‌کند.

سرعت چاپ این ۲ برند در زمینه کاری منحصر به فرد خودشان متفاوت است و نمی‌توانید برتری را به طور کامل تعیین کنید؛ به طوری که انتخاب مناسب با توجه به نیاز و هدف شما از خرید و پرینتر بستگی دارد.

بهترین راه برای انتخاب پرینتر مناسب با سرعت چاپ راضی کننده، بررسی همه جانبه دستگاه است؛ به طوری که درکنار سرعت چاپ دستگاه باید کیفیت چاپ و هزینه نگهداری از آن را در نظر بگیرید.

برخی از مدل‌های پرینتر اچ پی و canon سرعت چاپ بالایی دارند؛ اما کیفیت آن‌ها چنگی به دل نمی‌زند. هزینه نگهداری به معنای شارژ دستگاه و تعمیرات دوره‌ای است که برای حفظ عملکرد دستگاه باید انجام شود.

مقایسه پرینتر اچ پی و کانن در عملکرد چاپ

عملکرد چاپ به معنای هدف شما از خرید پرینتر است که معمولا قصد چه کاری را دارید. برخی از افراد پرینتر را برای چاپ اسناد و متون طولانی خریداری می کنند که صرف از نظر از برند دستگاه لیزری نسبت به جوهر افشان عملکرد بهتری دارد.

امروزه چاپگرهای جوهر افشان اچ پی و canon توانایی چاپ اسناد و متون یا کیفیت بالا را دارند که ارزش خرید آنها در این زمینه را بالا می‌برد. چاپگر Canon PIXMA TS6020یکی از مدل‌های جوهر افشان این برند است که توانایی بالایی در چاپ اسناد و متون دارد.

چاپ متون در قالب PDF یکی از مهم‌ترین موضوع‌های مطرح شده در زمینه پرینترها است؛ به طوری که بسیاری از افراد به دنبال پرینتری برای چاپ واضح و براق پی دی آف های خود هستند.

مقایسه پرینتر اچ پی و کانن در عملکرد چاپ

پرینتر TS6020برند کانن به خوبی این وظیفه را عملی می‌کند. پرینتزهای برند اچ پی نیز در این زمینه عملکرد خوبی از خود نشان می‌دهند؛ اما زمانی که موضوع چاپ گرافیکی به میان می‌آید و پرینترهای اچ پی نسبت به کانن پیشی می‌گیرند‌.

چاپ عکس در هر ۲ مدل با سطح بالایی از کیفیت انجام می‌شود؛ اما در بررسی جزئی‌تر نمونه‌های پرینتر کانن در مقایسه با اچ پی عکس‌های طبیعی‌تر با رنگ‌های گرم تر تولید می‌کنند.

با توجه به این موضوع انتخاب پرینتر کانن نسبت به اچ پی در اولویت قرار دارد. اگر همواره فرآیند کپی و اسکن را انجام می‌دهید به سراغ مدل‌های اچ پی بروید؛ زیرا محصولات این برند انتقال بی کم و کاست اطلاعات را انجام می‌دهند. چاپگرهای کانن در مقایسه با اچ پی کپی‌های خشن‌تری تولید می‌کنند.

مقایسه پرینتر اچ پی و کانن از نظر هزینه نگهداری و قیمت

قیمت یکی از مهم‌ترین عواملی است که در خرید پرینتر باید به آن‌ توجه کنید. هزینه خرید انواع مدل‌های پرینترهای اچ پی و canonبا درنظر گرفتن سطح کارایی آن‌ها در یک سطح برابری قرار دارد.

با توجه به وضعیت موجود در بازار قیمت خرید پرینتر لیزری کانن در مقایسه با اچ پی بیشتر است. ارزش خرید پرینتر با توجه به نیاز و بودجه تعیین می‌شود که پیش از اقدام برای خرید باید این عوامل را بررسی کنید.

اگر به ‌دنبال پرینتری یا کیفیت چاپ عالی هستید می‌توانید با خرید مدل‌های چاپگر کانن خیال خود را راحت کنید‌؛ زیرا این برند در مقایسه با قیمت مقرون به صرفه خود و همچنین پرینتر اچ پی کیفیت چاپ خوبی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

مقایسه پرینتر اچ پی و کانن از نظر هزینه نگهداری و قیمت

برخی از کاربران سرعت چاپ را به کیفیت چاپ برتری می‌دهند که در این شرایط باید به سراغ پرینتر اچ پی بروند. این برند در محصولات خود به ویژگی سرعت چاپ اهمیت زیادی زیادی می‌دهد.

قیمت جوهر یکی از مهم عوامل تأثیر گذار در زمینه هزینه نگهداری از دستگاه است که با توجه به نیاز خود باید به آن توجه کنید. در چاپگرهای کانن به دلیل استفاده از یک درام جداگانه هزینه نگهداری و خرید دستگاه پایین‌تر است.

بنابراین در هر صفحه چاپ از جوهر کمتری استفاده می‌شود که در نهایت هزینه کلی چاپ کاهش می‌یابد. هزینه تعمیر و بازرسی دوره‌ای در هر ۲ برند اچ پی و کانن یکسان است.

مزایای پرینتر canon نسبت به اچ پی

در نظر گرفتن تمام جوانب بررسی چاپگر کانن و اچ پی در تصمیم گیری کمک زیادی به شما می‌کند. پرینتر کانن در انواع متعددی موجود است که دستشما برای انتخاب را باز می‌کند. در ادامه‌ برخی از مهم‌ترین مزایای خرید و استفاده از پرینتر کانن در مقایسه با پرینتر اچ پی را بررسی می‌کنیم تا با دیدی بازتر در این زمینه تصمیم گیری کنید.

ظرفیت چاپ بالا

استفاده از کارتریج استارتری در مدل‌های پرینتر کانن ظرفیت چاپ را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. پرینتر اچ پی با ایجاد دیواره‌ در کارتریج ظرفیت‌ آن را کاهش می‌دهد؛ اما در مورد مدل‌های چاپگر کانن این موضوع وجود ندارد و با کاهش میزان جوهر ظرفیت کارتریج را افزایش می‌دهد.

مقایسه ظرفیت چاپ بالا در پرینتر اچ پی و کانن

کیفیت بالاتر در ساخت هد

این موضوع در مورد بررسی‌های دوره‌ای و استفاده طولانی مدت از دستگاه اهمیت بالایی دارد. در پرینتر اچ پی زمانی که کیفیت چاپ کاهش می‌یابد باید به سراغ هد بروید؛ زیرا امکان گرفتگی در این ناحیه وجود دارد. مشکلات مربوط به هد در پرینتر مدل کانن در سطح پایین‌تری قرار دارد؛ بنابراین برای عدم بروز مشکلات در این ناحیه بهتر است از برند کانن استفاده کنید.

رزولوشن بالاتر

زمانی که از پرینتر کانن استفاده می‌کنید سطح بالاتری از کیفیت چاپ عکس را تجربه می‌کنید؛ این موضوع به دلیل رزولوشن بالاتر در مورد دستگاه های برند کانن است که پیوستگی در چاپ عکس و متون رنگی را افزایش می‌دهد. رزولوشن به معنای تراکم نقاط رنگی در واحد مساحت است.

سرعت چاپ بالا

اغلب مدل‌های پرینتر کانن نسبت به اچ پی از سرعت چاپ بالاتری برخوردار هستند. این موضوع در مورد مکان‌های با استفاده بالا مانند کافی نت و مراکز چاپ اهمیت زیادی دارد. پرینتر کانن سرعت چاپ بالای در زمینه زنگ مشکی دارد؛ اما در مورد چاپ‌های رنگی مدل‌های چاپگر اچ پی عملکرد بهتری دارند. این موضوع به دلیل تقویت محصولات اچ‌ پی از نظر گرافیکی است.

عملکرد بهتر کاغذ کش

این قطعه سخت‌افزاری در تمام مدل‌های پرینتر اچ پی و کانن وجود دارد که پس از قرار دادن کاغذ در صورت نیاز آن را به درون دستگاه می‌کشد. در پرینترهای مدل کانن عملکرد این قسمت در سطح بالاتری نسبت به اچ پی قرار دارد. دقت و کیفیت ساخت این قطعه سخت افزاری در پرینترهای کانن بالاتر است که در طولانی مدت کار شما را راه می‌اندازد.

امکانات نرم افزاری بیش‌تر

انواع پرینتر کانن با داشتن برنامه های نرم افزاری متعدد عملکرد چاپ را بهبود می‌بخشد که در نهایت رضایت کاربر در این زمینه افزایش میابد.

مقایسه امکانات نرم افزاری بیش‌تر در پرینتر اچ پی و کانن

امکان تغییر در کیفیت چاپ، اندازه کاغذ و بسیاری از پارامترهای دیگر پرینترهای کانن را نسبت به اچ پی برتری می‌دهد. پاک کن هد در پرینتر های کانن ۲ حالت دستی و اتوماتیک دارد که یکی دیگر از مزایای این برند محسوب می‌شود.

سخن پایانی

انواع پرینترهای لیزری و جوهر افشان برند های اچ پی و کانن در بازار موجود هستند که هرکدام از آن‌ها در زمینه منحصر به فردی عملکرد بهتری دارد.

پرینترهای اچ پی برای چاپ تصاویر و متون رنگی با گرافیگ بالا عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهند؛ از طرفی چاپگر کانن به دلیل تنظیمات مناسب سرعت چاپ بیش‌تری در زمینه اسناد و متون سیاه دارد.

کیفیت چاپ معیاری متغیر است و به هدف کاربر بستگی دارد که بزای چاپ تصاویر و عکس‌های براقبهتر است به سراغ پرینترهای اچ پی بروید‌؛ همچین اگر به دنبال چاپ پی دی اف هستید باید مدل‌های چاپگر کانن را انتخاب کنید.

با در نظر گرفتن قیمت یکسان پرینتر اچ پی و کانن باید برتری پرینترهای کانن در مقایسه با برند دیگر را در نظر بگیرید. برای راهنمایی بیشتر در این زمینه می‌توانید با کارشناسان مجرب مجموعه اداری مالز در ارتباط باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *