مقالات

آموزش و نحوه شارژ کارتریج پرینتر

آموزش شارژ کارتریج پرینتر

بعضی از مواقع احتیاج است برای چاپ مجدد دستگاه پرینتر، کارتریج دستگاه چاپگر را شارژ نماییم. امروزه کارتریج‌های چاپگر به طرز شگفت آوری گران هستند. به عنوان یک جایگزین، می‌توانید آن را دوباره پر کنید، اما قبل از آن با نحوه و آموزش شارژ کارتریج پرینتر باید آشنایی کامل داشته باشید.

این یکی از ارزان‌ترین و مؤثرترین روش‌ها برای استفاده مجدد از کارتریج است. البته اگر نتوانستید این کار را انجام دهید، می‌توانید آن را به کارشناسان متخصص فروشگاه اداری مالز که تخصص ویژه‌ای در تعمیرات و شارژ کارتریج را دارند، بسپارید.

در این مقاله از وب سایت اینترنتی ماشین‌های اداری شاهرخی قصد داریم با آموزش شارژ کارتریج پرینتر شما را آشنا کنیم، پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

آموزش شارژ کارتریج پرینتر

شارژ کارتریج پرینتر بستگی به دستگاه چاپگر دارد این که دستگاه پرینتر مورد نظر لیزری است یا جوهرافشان، اما مراحلی که در این مقاله به شما آموزش داده می‌شود برای اکثر پرینترهای جوهرافشان مصداق است.

برای پر کردن مجدد جوهر کارتریج پرینتر خود می‌توانید مراحل زیر را انجام دهید و نکات گفته شد را در حین انجام این کار رعایت کنید.

آنچه برای شارژ مجدد کارتریج به آن‌ها نیاز دارید

اولین مورد جوهر است که می‌توانید آن را از فروشگاه‌های معتبر لوازم و تجهیزات اداری معتبر خریداری کنید. در فروشگاه اینترنتی اداری مالز به راحتی می‌توانید جوهر مورد نظر و متناسب با دستگاه چاپگر خود را انتخاب و به صورت اینترنتی نیز خریداری کنید.

سپس احتیاج به سرنگ یکبار مصرف و به اندازه 1 میلی متری خواهید داشت. در هنگام خرید سرنگ به این نکته هم توجه داشته باشید که هر چه سوزن کوچک‌تر باشد، بهتر است.

لوازم مورد نیاز برای شارژ کارتریج پرینتر

ممکن است این سؤال را بپرسید که چاپگر من از کارتریج hp 564 استفاده می‌کند. پاسخ ما در این آموزش شارژ کارتریج پرینتر این است که شارژ کردن مجدد کارتریج‌های جوهرافشان یکسان است.

در کنار این موارد برای آغشته نشدن دست و لباس خود بتر است از دستمال، دستکش و لباس مناسب برای شارژ مجدد کارتریج استفاده کنید.

آماده کردن کارتریج

بیشتر کارتریج‌ها جوهر خود را در مخازن کوچکی در داخل پوسته پلاستیکی نگه می‌دارند. برای دسترسی، باید یک سوراخ کوچک در بالای کارتریج ایجاد کنید و یا این که این سوراخ از قبل وجود خواهد داشت، این سوراخ سمت بالا قرار گرفته است که دارای یک برچسب چسبنده روی آن است.

جوهر را به آرامی داخل سرنگ بکشید و آن را به سوراخ تزریق کنید. اگر در هر نقطه‌ای مشاهده کردید که جوهر شروع به حباب زدن از سوراخ کرد، کارتریج یا پر است یا مقداری هوا در آن وجود دارد.

آموزش آماده کردن کارتریج پرینتر برای شارژ شدن

برخی از کیت‌ها دارای درپوش‌های پلاستیکی هستند که به خوبی در سوراخی که ایجاد کرده‌اید قرار می‌گیرند، اما می‌توانید سوراخ را با چسب نیز بپوشانید.

بستن سوراخ ضروری نیست، زیرا اکثر کارتریج‌ها در چاپگر قرار می‌گیرند و سمت برچسب رو به بالا است، فقط مراقب باشید آن را وارونه نکنید.

امتحان کردن چاپ دستگاه

سر چاپگر جایی است که جوهر با کاغذ برخورد می‌کند و اگر تمیز نباشد، چاپ‌های شما لکه دار و ناهموار به نظر می‌رسند.
برای بررسی تمیز بودن آن، سر چاپگر را با یک پارچه بکشید.

برای اینکه مطمئن شوید همه چیز به طور مرتب انجام شده است، یک صفحه آزمایشی چاپ کنید. اگر لکه‌های جوهر مشاهده کردید کارتریج خود را بردارید و هد (سر) آن را دوباره پاک کنید. همچنین ممکن است لازم باشد مقداری از جوهر را در صورت پر بودن آن بیرون بکشید.

نکات مهم در آموزش شارژ کارتریج پرینتر

  • اندازه سوزن بسیار کوچک است. اگر خیلی سریع جوهر را به داخل سرنگ بکشید، می‌تواند شکاف‌های هوا ایجاد شود. شکاف‌های هوا می‌توانند کارتریج جوهر شما را مسدود کنند؛ بنابراین قبل از تزریق جوهر از سوراخ، مطمئن شوید که حباب هوا وجود ندارد.
  • پر کردن مجدد کارتریج یک کار نامرتب و کثیف کننده است. مطمئن شوید که یک تکه کاغذ یا پارچه زباله دارید.
  • توصیه می‌شود که کارتریج را به اندازه طرفیت آن پر کنید. به عنوان مثال اگر کارتریج مورد نظر ظرفیت 19 میلی متر دارد بهتر است تا 13 میلی متر آن را پر کنید تا از نشتی و سر ریزی جوهر نیز جلوگیری شود.
  • پس از پر شدن کارتریج، باید اجازه دهید چند ساعتی بماند. این به جوهر اجازه می‌دهد تا در انتهای اسفنج بنشیند. اسفنج داخل کارتریج قرار دارد و دیده نمی‌شود.

نکات مهم در آموزش شارژ کارتریج پرینتر

آیا هر کارتریج به یک شکل شارژ می‌شود؟

کارتریج‌ها از برندی به برند دیگر متفاوت هستند، اما کیت دارای تمام ابزارهایی است که برای پر کردن اکثریت قریب به اتفاق آن‌ها نیاز دارید.

برخی از کارتریج‌های غیرمعمول‌تر عبارت‌اند از کارتریج‌های کانن که دارای یک درپوش پلاستیکی فرورفته است که باید با پین بیرون بیاید، و کارتریج‌های Epson که دارای اسفنج‌هایی هستند که جوهر را بدون نیاز به تزریق جذب خود می‌کنند.

برخی از کارتریج‌ها همچنین از تراشه‌ها برای ثبت زمانی که مخزن خالی است استفاده می‌کنند و حتی اگر کارتریج را پر کنید، چاپ نمی‌شوند. یکی از راه‌های جلوگیری از این امر این است که وقتی جوهر کم است و نه کاملاً خالی شده، آن را دوباره پر کنید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله سعی کردیم با آموزش شارژ کارتریج پرینتر شما را با نحوه پر کردن مجدد کارتریج آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه این مقاله مشکلات و سؤالات شما در رابطه با این موضوع رفع شده باشد.

نظرات و پیشنهادهای خود را در رابطه با این موضوع در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید تا کاربران دیگر نیز از آن‌ها استفاده کنند، همچنین برای رفع سؤالات خود آن‌ها را با ما در میان گذاشته تا در اسرع وقت به آن‌ها پاسخ داده شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر نیز با کارشناسان ما در فروشگاه اینترنتی ماشین‌های اداری و لوازم التحریر شاهرخی در ارتباط باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.