مقالات

نحوه عملکرد پرینترهای چاپ کارت چگونه ست؟

عملکرد پرینتر چاپ کارت

نحوه عملکرد پرینتر چاپ کارت پلاستیکی به این گونه است که با تغذیه یک کارت پلاستیکی خالی از طریق یک سر چاپ حرارتی کار می‌کند.

سپس طرح کارت از طریق هد چاپ از طریق یک روبان چاپگر به سطح کارت منتقل می‌شود و در نهایت کارت شناسایی چاپ شده از طریق قیف خروجی از چاپگر کارت خارج می‌شود.

با این حال، سه فناوری مختلف از این نوع ماشین های اداری وجود دارد که هر کدام با فرایندهای چاپ کمی متفاوت هستند. این وبلاگ نگاهی گذرا به تفاوت‌های بین نحوه عملکرد چاپ هر یک از این پرینترهای چاپ کارت و اینکه کدام نوع برای شما و کسب‌وکارتان بهتر است، می‌اندازد.

این فناوری‌های پرینتر کارت PVC عبارت‌اند از:

 • چاپگرهای کارت پلاستیکی مستقیم به کارت
 • انتقال مجدد چاپگرهای کارت پلاستیکی
 • چاپگرهای کارت پلاستیکی جوهرافشان

عملکرد پرینتر چاپ کارت مستقیم چگونه است؟

چاپگر کارت شناسایی مستقیم به کارت رایج‌ترین پرینتر کارت PVC شناسایی موجود در بازار است که سرعت چاپ ایده آل را برای پاسخگویی به تقاضاهای تولید کارت بالاتر ارائه می‌دهد.

دستگاه پرینتر مستقیم کارت نیز شناخته شده‌ترین فناوری برای چاپ کارت شناسایی است. هنگامی که چاپگر با نوار چاپگر بارگیری می‌شود، از زیر یک هد چاپ عبور می‌کند که از گرما برای گرم کردن روبان استفاده می‌کند.

پس از رسیدن به دمای صحیح، جوهر را مستقیماً روی خود کارت از طریق فرایندی به نام تصعید رنگ می‌ریزد. نوار چاپگر توسط دو قرقره در چاپگر کنترل می‌شود و به آن اجازه می‌دهد چندین بار از روی کارت عبور کند تا زمانی که طرح به طور کامل روی کارت پلاستیکی چاپ شود.

عملکرد پرینتر چاپ کارت مستقیم

پس از تکمیل، کارت چاپ شده از چاپگر خارج می‌شود. اکثر چاپگرهای مستقیم به کارت می‌توانند بیش از 16.1 میلیون رنگ تولید کنند و اکثر آنها کیفیت چاپی بین 300 و 600dpi (نقطه در اینچ) دارند که برای چاپ شناسه عکس ایده آل است.

دستگاه پرینتر چاپ مستقیم کارت یک روش چاپ کارت پلاستیکی شناخته شده و همه کاره است و علی‌رغم افزایش محبوبیت فناوری‌های جدیدتر و مطمئن‌تر، همچنان پرکاربردترین فناوری در دنیای چاپ کارت است.

نکته: از آنجایی که هد چاپ مستقیماً با کارت تماس دارد، نمی‌توانید روی کارت‌های کنترل دسترسی مانند محصولات HID و MIFARE با چاپگر مستقیم به کارت چاپ کنید. چاپگرهای مستقیم به کارت، علی‌رغم کاستی‌هایشان، هنوز یک انتخاب قوی

برای ایجاد کارت‌های ساده و غیرایمن به سرعت و کارآمد هستند.

به طور خلاصه:

 • ایده آل برای چاپ کارت شناسایی عکس، کارت وفاداری، کارت عضویت و کارت شناسایی دانشجویی.
 • سرعت چاپ کارت شناسایی بالاتر از اکثر چاپگرهای انتقال مجدد.
 • از فناوری تصعید رنگ و انتقال حرارتی برای چاپ کارت شناسایی پلاستیکی استفاده می‌کند.
 • فناوری DTC معمولاً در پرطرفدارترین چاپگرهای دو طرفه و یک طرفه استفاده می‌شود.
 • مناسب برای چاپ روی صفحه کارت‌های نوار مغناطیسی.

چاپگرهای کارت شناسایی مجدد چگونه کار می‌کنند؟

نحوه عملکرد پرینتر چاپ کارت مجدد به این صورت است که چاپگر کارت شناسایی با انتقال مجدد همچنان از یک روبان چاپگر استفاده می‌کند، اما از روش پوشش چند لایه برای چاپ شناسه ایمن‌تر و بادوام‌تر در مقایسه با دستگاه مستقیم به کارت استفاده می‌کند. مانند روبان چاپگر، روکش لمینت یک کالای مصرفی است که باید برای چاپ کارت خریداری شود.

هد چاپ در چاپگر انتقال مجدد از روبان چاپگر برای چاپ طرح روی روکش لمینت استفاده می‌کند. سپس ترکیبی از فشار و گرما، روکش چاپ شده را به طور ایمن به کارت پلاستیکی می‌چسباند.

عملکرد پرینتر چاپ کارت مجدد

برخلاف ماشین‌های چاپگر مستقیم به کارت، چون هد چاپ مستقیماً با کارت تماس ندارد، می‌توانند برای دسترسی به کارت‌های هوشمند کنترلی مانند HID و MIFARE، روی آن چاپ کنند.

استفاده از چاپگرهای انتقال معکوس، کارت‌های شناسایی با کیفیت استثنایی را به مراتب بهتر از کارت‌هایی که از طریق چاپگر مستقیم به کارت چاپ می‌شوند، در برابر سایش و پارگی مقاوم می‌سازد.

اگرچه آنها گزینه گران‌تری هستند. می‌توانید در راهنمای کامل ما برای چاپگرهای کارت انتقال مجدد اطلاعات بیشتری در مورد آنها بخوانید.

به طور خلاصه نحوه عملکرد پرینتر چاپ کارت مجدد:

 • چاپ روی لبه برای کاربران پیشرفته‌تر طراحی شده است.
 • ایده آل برای چاپ روی کارت‌های شناسایی با ویژگی‌های امنیتی اضافی مانند کارت‌های مجاورتی.
 • گزینه‌های چاپگر یک طرفه و دو طرفه موجود است.
 • از فیلم انتقالی برای چاپ روی تمام سطح کارت‌های هوشمند و کارت‌های شناسایی استفاده می‌کند.

نحوه عملکرد پرینتر چاپ کارت جوهرافشان

در حال حاضر چاپگرهای جوهرافشان زیادی در بازار وجود ندارد، با این حال، چاپگر یک طرفه Fargo INK1000 در سال 2021 پیشرو بوده است.

به زبان ساده، چاپگر کارت شناسایی جوهرافشان، نوارهای چاپگر را از بین می‌برد و از فناوری کارتریج جوهر مشابه استفاده می‌کند. یک چاپگر جوهرافشان سنتی بدون افت کیفیت چاپ.

این بدان معناست که آنها به جای نوار، از یک کارتریج snap-in استفاده می‌کنند. قبلاً گزینه‌ای نبوده است، زیرا استفاده از فناوری جوهرافشان برای چاپ شناسه عکس روی کارت‌های پلاستیکی پیچیده بود.

عملکرد پرینتر چاپ کارت جوهرافشان

اغلب مشکلی در نحوه چسباندن جوهر به سطح کارت وجود داشت، با این حال، پیشرفت‌های اخیر در این فرایند به این معنی است که این مشکل دیگر وجود ندارد، زیرا Fargo INK1000 از جوهر مبتنی بر الکل فرموله شده ویژه استفاده می‌کند.

به طور خلاصه:

 • عالی برای تولید کارت شناسایی عکس، کارت وفاداری، کارت عضویت و کارت شناسایی دانشجویی.
 • فناوری جوهرافشان برای چاپ تمام رنگی یک طرفه روی کارت‌های پلاستیکی طراحی شده است.
 • سازگار با محیط زیست و بدون روبان چاپگر برای دور انداختن.
 • وضوح چاپ 600×1200 نقطه در اینچ و سرعت چاپ تا 100 کارت در ساعت.

نتیجه گیری

شما هم آماده خرید اولین چاپگر کارت شناسایی خود هستید؟

امیدواریم این راهنما به شما معرفی کاملی از نحوه عملکرد دستگاه پرینتر چاپ کارت شناسایی پلاستیکی داده باشد.

اگر آماده خرید پرینتر هستید و می‌خواهید مدل‌های چاپگر ذکر شده در این مقاله را مشاهده کنید، می‌توانید همه چاپگرهای کارت شناسایی موجود در فروشگاه اینترنتی اداری مالز را مشاهده کنید و بر اساس فناوری چاپگر آن را به راحتی جستجو کنید.

یا اگر می‌خواهید درباره انواع مختلف چاپگرهای کارت شناسایی اطلاعات بیشتری کسب کنید و در مورد اینکه کدام فناوری چاپگر برای کار شما بهتر است، صحبت کنید، می‌توانید با تیم فروش ما با شماره 02188828158 تماس بگیرید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.