مقالات

معرفی انواع پرینتر کارت PVC

انواع پرینتر کارت PVC

هنگام چاپ کارت شناسایی، انتخاب نوع مناسب چاپگر کارت شناسایی برای کار کرد با این نوع از ماشین های اداری بسیار مهم است. درست مانند انواع مختلفی از چاپگرها برای چاپ روی کاغذ، چند گزینه مختلف پرینتر کارت PVC نیز برای انتخاب وجود دارد.

در این پست، ما در مورد 3 نوع اصلی چاپگر کارت شناسایی موجود و اینکه هر نوع چاپگر چه کارهایی می‌تواند برای شما انجام دهد، بحث می‌کنیم.

انواع پرینتر کارت PVC

 • چاپگر مستقیم به کارت
 • پرینتر کارت انتقال مجدد
 • پرینتر کارت جوهرافشان

چاپگرهای مستقیم به کارت

چاپگرهای مستقیم به کارت که به عنوان چاپگرهای DTC یا تصعید رنگ نیز شناخته می‌شوند، رایج‌ترین انواع پرینتر کارت PVC شناسایی هستند که برای تولید کارت شناسایی عکس، کارت وفاداری، کارت عضویت و موارد دیگر استفاده می‌شود.

چاپ مستقیم به کارت دقیقاً همان کاری را انجام می‌دهد، چاپ مستقیم روی کارت‌های پلاستیکی است. سر چاپ و روبان دستگاه با هم کار می‌کنند تا طرح‌ها را مستقیماً روی کارت چاپ کنند و تماس مستقیم برقرار کنند.

انواع پرینتر مستقیم به کارت PVC

چاپگرهای DTC از چاپ لبه به لبه پشتیبانی می‌کنند، به این معنی که یک حاشیه سفید کوچک در اطراف لبه سطح کارت باقی می‌ماند.

چاپگرهای مستقیم به کارت برای چاپ طرح‌های ساده کارت روی کارت‌های پلاستیکی ساده و بدون تراشه داخلی ایده آل هستند.

استفاده از پرینتر مستقیم به کارت را برای چاپ روی کارت‌های کنترل دسترسی یا کارت‌های هوشمند توصیه نمی‌کنیم، زیرا تراشه برجسته این کارت‌ها می‌تواند به هد چاپ آسیب برساند و باعث ایجاد لکه‌ای در چاپ شود.

چاپگرهای مستقیم به کارت، هزینه‌های اولیه کمتری نسبت به چاپگرهای انتقال مجدد دارند که تنها یکی از دلایلی است که پرفروش‌ترین چاپگر کارت شناسایی، در واقع یک چاپگر مستقیم به کارت است.

به طور خلاصه، مزایای یک چاپگر مستقیم به کارت شامل موارد زیر است که باید آن‌ها را در نظر داشته باشید:

 • به طرح‌های کارت ساده با عکس‌ها، آرم‌ها و متن‌های اولیه نیاز دارید
 • می‌خواهید هزینه‌های اولیه را کاهش دهید و هزینه مواد مصرفی مانند روبان چاپگر را به حداقل برسانید

چاپگرهای انتقال مجدد

چاپگرهای انتقال مجدد کیفیت چاپ با کیفیت بالاتری را ارائه می‌دهند و کارت‌هایی را تولید می‌کنند که 3 برابر دوام بیشتری نسبت به کارت‌های چاپ شده با دستگاه‌های استاندارد DTC دارند.

این نوع از انواع پرینتر کارت PVC از فرایند چاپ انتقال معکوس دو مرحله‌ای برای اتصال ایمن طرح به کارت‌های پلاستیکی استفاده می‌کنند. ابتدا طرح از طریق روبان روی یک فیلم روکش چاپ می‌شود.

سپس روکش با استفاده از ترکیبی از گرما و فشار به سطح کارت ذوب می‌شود که منجر به افزایش دوام می‌شود.

انواع پرینتر انتقال مجدد کارت PVC

چاپگرهای کارت انتقال مجدد روی لبه چاپ می‌کنند، بنابراین هیچ حاشیه‌ای در اطراف لبه سطح باقی نمی‌ماند و تضمین می‌کند که کارت‌های شناسایی چاپ شده ظاهری واقعاً حرفه‌ای دارند. این چاپگرها همچنین می‌توانند طرح‌های کارت پیچیده حاوی رنگ‌های بلوک را چاپ کنند.

چاپ انتقال مجدد برای چاپ روی کارت‌های کنترل دسترسی و کارت‌های هوشمند حاوی تراشه برجسته ایده آل است. هد چاپ مستقیماً با کارت تماس برقرار نمی‌کند، بنابراین هیچ خطری برای آسیب رساندن تراشه به هد چاپ وجود ندارد. به همین دلیل است که اکثر تولید کنندگان چاپگرها ضمانت مادام‌العمری را برای هد چاپ این چاپگرها ارائه می‌دهند.

چاپگرهای کارت شناسایی مجدد دارای هزینه‌های اولیه بالاتری نسبت به چاپگرهای مستقیم به کارت هستند، اما ارزش بسیار بیشتری را ارائه می‌دهند.

به طور خلاصه برای کار کردن با پرینتر کارت PVC مجدد باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • کیفیت تصویر فوق‌العاده با وضوح بالا را می‌خواهید
 • نیاز به پوشش بیش از حد کارت
 • یک کارت شناسایی بادوام می‌خواهید که به مرور زمان از بین نرود

پرینتر کارت شناسایی جوهرافشان

چاپ کارت شناسایی جوهرافشان یکی انواع پرینتر کارت PVC با فناوری جدیدتری است. به لطف استفاده از کارتریج‌های ساده به جای نوارهای چاپگر، چاپ روی کارت‌های پلاستیکی را تا حد ممکن آسان می‌کند.

چاپ جوهرافشان روی کارت‌های پلاستیکی، با سرعت چاپ بالا و چاپ بیش از حد در یک دستگاه کاربرپسند، حد وسط مناسبی را بین چاپگرهای مستقیم به کارت و چاپگرهای انتقال مجدد ارائه می‌کند.

انواع پرینتر جوهرافشان کارت PVC

به عنوان مثال، چاپگر کارت جوهرافشان Fargo INK1000 قادر است متن و تصاویر با وضوح بالا را روی کارت‌های پلاستیکی ساده و کارت‌های کنترل دسترسی چاپ کند.

به طور خلاصه، اگر شما باید یک چاپگر کارت شناسایی جوهرافشان را در نظر بگیرید:

 • می‌خواهید چاپگر شما بسیار کاربرپسند باشد
 • نیاز به کیفیت تصویر با وضوح بالا
 • نیازی به واترمارک هولوگرافیک و ایمن ندارید

بنابراین، کدام چاپگر برای شما بهتر است؟

چاپگر کارت شناسایی مناسب برای شرکت شما کاملاً به نیازهای فردی شما بستگی دارد.

اگر روی کارت‌های پلاستیکی خالی چاپ می‌کنید، چاپگرهای مستقیم به کارت ایده‌آل هستند، در حالی که چاپگرهای کارت شناسایی مجدد برای چاپ طرح‌های خیره‌کننده برای دسترسی به کارت‌های کنترلی مناسب‌تر هستند و چاپگرهای کارت پلاستیکی جوهرافشان حد وسطی بین این دو ارائه می‌دهند.

نتیجه گیری

شما مشتریان گرامی می‌توانید انواع کامل پرینتر کارت PVC و همچنین انواع برند کارت PVC را در فروشگاه اینترنتی اداری مالز پیدا کنید.

چه نیاز به چاپ کارت شناسایی کارکنان، نشان‌های دانشجویی، کارت‌های عضویت، کارت‌های وفاداری یا کارت بازدیدکنندگان داشته باشید، ما مطمئناً یک چاپگر برای شما در فروشگاه اینترنتی خواهیم داشت.

شما می‌توانید با شماره 02188828158 یا از طریق صفحه ارتباط با ما در سایت با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید تا چاپگر مناسب خود را امروز پیدا کنید. تیم متخصص ما خوشحال خواهد شد که در مورد الزامات چاپ کارت شناسایی شما صحبت کرده و بهترین دستگاه را برای شما پیشنهاد دهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.