مقالات

آشنایی انواع مختلف دستگاه فتوکپی

آشنایی با انواع دستگاه فتوکپی

دستگاه های کپی از اواخر دهه 1930، کپی کردن اسناد را برای مقاصد شخصی و تجاری سریع‌تر و آسان‌تر کرده است. امروزه انواع مختلفی از دستگاه های فتوکپی استفاده می‌شود، از راه‌حل‌های رومیزی گرفته تا محصولات چند منظوره که می‌توانند از یک دستگاه کپی، اسکن و فکس کنند.

انواع دستگاه فتوکپی

درک انواع مختلف دستگاه های فتوکپی موجود به شما این امکان را می‌دهد که در مورد نیازهای تجاری منحصر به فرد خود انتخاب درستی داشته باشید.

دستگاه فتوکپی تک یا سیاه و سفید

دستگاه های فتوکپی تک رنگ (مونو) که به آنها فتوکپی سیاه و سفید نیز گفته می‌شود، تنها از یک رنگ تونر استفاده می‌کنند، مشکی.

انواع دستگاه فتوکپی سیاه و سفید

معمولاً برای مصارف اداری، دستگاه های فتوکپی مونو در طیف وسیعی از ظرفیت‌ها، از تیراژ کم تا زیاد، عرضه می‌شوند.

دستگاه های فتوکپی رنگی

اگر به دنبال چیزی فراتر از انواع دستگاه فتوکپی سیاه و سفید هستید، دستگاه فتوکپی رنگی می‌تواند رنگین کمانی از چاپ را تولید کند.

انواع دستگاه فتوکپی رنگی

دستگاه فتوکپی رنگی اصلی دارای چهار درام و چهار مخزن تونر یا کارتریج است که شامل رنگ‌های فیروزه‌ای، سرخابی، زرد و مشکی است که گاهی به آن طیف CMYK می‌گویند. با استفاده از این چهار تونر، دستگاه های فتوکپی رنگی قادرند تقریباً هر ترکیب رنگی را ایجاد کنند.

دستگاه های فتوکپی رومیزی

این نوع از انواع دستگاه های فتوکپی، تجهیزات و ماشین های اداری کوچک‌تری هستند که می‌توانند، همانطور که تصور می‌کنید، روی دسکتاپ قرار بگیرند.

آنها اغلب فقط می‌توانند با کپی‌های A4 کار کنند، زیرا A3 به مکانیزم بیشتری نیاز دارد که اندازه دستگاه فتوکپی را افزایش می‌دهد.

انواع دستگاه فتوکپی رومیزی

امتیاز دستگاه های فتوکپی رومیزی این است که در صورت نیاز می‌توانید سینی‌های کاغذ اضافه کنید، اما این باعث افزایش ارتفاع دستگاه فتوکپی می‌شود.

دستگاه های فتوکپی A3

اگر قبل از خرید دستگاه فتوکپی می‌دانید که فتوکپی A3 در کار است، بهتر است از دسکتاپ دور شوید و مستقیماً به دستگاه فتوکپی A3 بروید. اقلامی مانند پوسترها، صفحات گسترده و مواد بازاریابی مختلف معمولاً روی کاغذ A3 چاپ می‌شوند.

انواع دستگاه های فتوکپی A3

دستگاه های فتوکپی شبکه

اگر به دنبال دستگاه فتوکپی هستید که در محل‌های مختلف مانند مدرسه یا محل کار وصل شود، دستگاه فتوکپی تحت شبکه یک گزینه عالی است.

همه رایانه‌ها را می‌توان مستقیماً از طریق شبکه به دستگاه فتوکپی متصل کرد و به همه امکان چاپ و اسکن بی سیم را می‌دهد. یک مدیر فناوری اطلاعات می‌تواند استفاده کلی از دستگاه فتوکپی را نظارت کند.

دستگاه های فتوکپی اداری

در تضاد کامل با دستگاه فتوکپی رومیزی، دستگاه فتوکپی اداری، دستگاه بزرگی است که روی زمین قرار می‌گیرد. آنها نسبت به واحدهای کوچک‌تر ظرفیت بیشتری دارند و سرعت چاپ بالاتری دارند.

انواع دستگاه فتوکپی اداری

شما همچنین می‌توانید برخی از ویژگی‌های پیشرفته، از جمله مرتب سازی، منگنه کردن، مشت زدن و صحافی را در این نوع از انواع دستگاه های فتوکپی انتخاب کنید.

دستگاه های کپی آنالوگ

دستگاه های فتوکپی آنالوگ یکی دیگر از انواع قدیمی تری از تجهیزات فتوکپی هستند که از قطعات متحرک مکانیکی برای ایجاد کپی استفاده می‌کنند.

این دستگاه های کپی در حال حاضر به تدریج از تولید خارج می‌شوند زیرا بیشتر مستعد خرابی هستند و نمی‌توانند با سرعت و عملکرد افزوده محصولات دیجیتال مطابقت داشته باشند.

در حالی که این دستگاه های فتوکپی به سبک قدیمی‌تر عمدتاً در حال حذف شدن هستند، در درجه اول به دلیل خرابی‌های مکانیکی که معمولاً تجربه می‌کنند، اگر دلتنگ هستید، همچنان می‌توانید به سراغ دستگاه فتوکپی آنالوگ بروید.

این دستگاه فتوکپی از چراغ‌ها، لنزها و آینه‌ها برای انعکاس تصویر سند بر روی گیرنده عکس استفاده می‌کند. با این حال، هشدار داده شود، یافتن قطعات پشتیبانی و تعویض به طور فزاینده‌ای دشوار خواهد بود.

دستگاه های کپی دیجیتال

دستگاه های کپی دیجیتال به عنوان استاندارد فعلی در تولید تجهیزات کپی جای گرفته‌اند. این دستگاه های کپی سرعت بهتر، ظرفیت کاغذ بالاتر و قابلیت‌های بیشتری را نسبت به دستگاه های کپی آنالوگ، مانند ذخیره‌سازی و بازیابی اسناد دیجیتال، ارائه می‌دهند.

دستگاه های کپی دیجیتال در مدل‌های تک رنگ یا رنگی موجود هستند، بسته به این که آیا شما فقط به کپی سیاه و سفید نیاز دارید یا می‌خواهید قابلیت کپی رنگی داشته باشید.

دستگاه های کپی چند منظوره

با ظهور دستگاه های کپی دیجیتال، توانایی یک قطعه از تجهیزات اداری برای ارائه عملکردهای متعدد به وجود آمد؛ بنابراین، دستگاه های کپی چند منظوره را می‌توان برای اهداف مختلفی به جز کپی ساده، اغلب از جمله چاپ، فکس و اسکن استفاده کرد.

بسیاری از دستگاه های کپی چند منظوره نیز دارای اینترنت هستند و به شما امکان می‌دهند برای راحتی و عملکرد بیشتر، داده‌ها را از طریق شبکه تجاری خود انتقال دهید.

دستگاه های کپی چند منظوره معمولاً از نظر نرخ خرید یا اجاره، سرمایه‌گذاری بزرگ‌تری هستند، اما می‌توانند یک یا چند قطعه اضافی از تجهیزات اداری را برای ردپای فیزیکی کوچک‌تر و حتی پس‌انداز مالی بیشتر در درازمدت جایگزین کنند.

انواع دستگاه های فتوکپی چند منظوره

اکثر دستگاه های فتوکپی که قبلاً ذکر شد، فتوکپی های چندکاره هستند، به استثنای دستگاه فتوکپی آنالوگ. اساساً، همانطور که انتظار می‌رود، می‌توانند کار کپی را انجام دهند، اما می‌توانند اسکن، پرینت و فکس کنند.

اگرچه فکس در عصر مدرن تا حدودی منسوخ شده است. هنگامی که مردم از کلمه “فتوکپی” استفاده می‌کنند، بسیاری در واقع به معنای دستگاه های فتوکپی یا چاپگر چند کاره هستند.

به آنها محصولات چند منظوره یا چاپگرهای همه کاره نیز گفته می‌شود. واحدهای چند منظوره مدرن به شبکه متصل هستند که امکان اسکن به ایمیل/پوشه/USB…یا اتصال دستگاه دیگر را فراهم می‌کند.

نتیجه گیری

آیا به دنبال خرید و اطلاع از قیمت دستگاه فتوکپی، دستگاه فکس، چاپگر یا اسکنر مناسب در فروشگاه اینترنتی لوازم التحریر و ماشین های اداری شاهرخی هستید؟

تجهیزات تجاری اداری مالز می‌تواند به شما در انتخاب محصول مناسب از جمله انواع دستگاه فتوکپی، به شما کمک کند تا در هزینه و بهبود کارایی کسب و کار صرفه جویی کنید.

لطفاً از طریق تلفن 02188828158 – 09127228268 با کارشناسان ما در ارتباط باشید یا به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی ما دیدن کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.