مقالات

قیمت پرینترهای سیاه و سفید

قیمت پرینترهای سیاه و سفید

در این مقاله از فروشگاه اینترنتی ماشین های اداری شاهرخی به بررسی قیمت پرینترهای سیاه و سفید و همچنین معرفی این نوع از پرینترها خواهیم پرداخت، پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

معرفی پرینترهای سیاه و سفید

پرینترهای سیاه و سفید متن، گرافیک و تصاویری را که روی کاغذ می‌بینیم پردازش می‌کنند. آنها هم به صورت پرینترهای خانگی و اداری استفاده می‌شوند، زیرا به شما امکان می‌دهند اسناد را بدون چاپ رنگی پرینت بگیرید.

چاپگرهای سیاه و سفید با استفاده از فناوری به نام چاپ لیزری، اسناد شما را به سیاه و سفید تبدیل می‌کنند. رایج‌ترین نوع چاپگر سیاه و سفید، چاپگر جوهرافشان است که از کارتریج‌های جداگانه برای هر رنگ استفاده می‌کند.

نوع دیگری از چاپگرهای سیاه و سفید پرینتر لیزری است. به جای جوهر از کارتریج‌های تونر استفاده می‌کند، بنابراین می‌تواند بدون لک یا لکه چاپ کند.

معرفی پرینترهای سیاه و سفید

چاپگرهای سیاه و سفید برای تولید خروجی ساده طراحی شده‌اند که فقط از خطوط مشبک یا خاکستری تشکیل شده است. آنها ارزان‌ترین جایگزین برای ایجاد اسناد word، صفحات گسترده و گرافیک‌های ساده‌تر هستند.

بسیاری از مردم از تفاوت چاپگرهای سیاه و سفید و چاپگرهای رنگی آگاه نیستند. ممکن است گیج کننده باشد، اما اگر در بازار چاپگر هستید، مهم نیست که چه نوع چاپگری را به صورت تک رنگ نیاز دارید، قبل از خرید مطمئن شوید که از آن مطلع هستید.

پرینترهای سیاه و سفید می‌توانند جوهر یا تونر سیاه را روی طیف وسیعی از کاغذها چاپ کنند. چاپگرهای سیاه و سفید برای ایجاد اسناد با کیفیت بالا در خانه، مدرسه، اداره یا هر جای دیگری که به آنها نیاز دارید طراحی شده‌اند.

همچنین چاپگرهای سیاه و سفید می‌توانند اسناد را به صورت سیاه و سفید بدون هیچ رنگی چاپ کنند. آنها برای تهیه کپی از اسناد و همچنین چاپ اسناد متنی و مواردی از این قبیل مفید هستند.

قیمت پرینترهای سیاه و سفید در اداری مالز

قیمت پرینترهای سیاه و سفید گران‌تر از چاپگرهای عکس جوهرافشان است، اما اگر نیاز به چاپ اسناد فقط به صورت متنی دارید، ارزش این قیمت را دارد.

در حال حاضر قیمت پرینترهای سیاه و سفید مدتی است که در حال کاهش است. اکنون می‌توان چاپگری را با قیمت کمتر خریداری کرد که سریع، بی‌صدا باشد و متن یا گرافیکی زیبا را در صورت نیاز تولید کند.

همانطور که می‌دانید قیمت چاپگرهای سیاه و سفید به طور قابل توجهی پایین‌تر از چاپگرهای رنگی است، اما آنها در جایگاه ثابتی را برای مشتریان دارند. از نظر فناوری، وقتی اسناد سیاه و سفید قابل قبول هستند، نیازی به چاپ رنگی نیست. برای کسانی که بودجه کمی دارند و باید اسناد را به سرعت جمع آوری کنند، چاپگرهای سیاه و سفید می‌توانند در وقت آنها صرفه جویی کنند.

قیمت پرینترهای سیاه و سفید در اداری مالز

چاپ اسناد سیاه و سفید هنوز هم در بسیاری از دفاتر کاری رایج است. در نتیجه، قیمت چاپگرهای سیاه و سفید هنوز به اندازه کافی بالا است. اگر به کیفیت بهتر یا سرعت چاپ بیشتر نیاز دارید، باید به چاپ رنگی یا چاپگر لیزری توجه کنید.

اگر شما هم به دنبال یک چاپگر سیاه و سفید ساده و مقرون به صرفه هستید، Epson WorkForce WF-3720 یک گزینه عالی با سرعت چاپ سریع و طراحی فشرده است. کیفیت چاپ این چاپگر با سایر مدل‌ها برابری می‌کند، اما فاقد برخی ویژگی‌های اضافی مانند دوبلکس کردن خودکار است.

چاپگرها یک سرمایه گذاری عالی برای هر کسی است که نیاز به تولید کپی‌های زیادی از اسناد دارد. آنها در اندازه‌های مختلف موجود هستند و می‌توانند اسناد را به سرعت چاپ کنند، حتی اگر مجبور باشید کار با حجم بالا به آنها بدهید

پرطرفدارترین پرینترهای موجود در بازار امروزه پرینترهای جوهرافشان و پرینترهای لیزری هستند، اگرچه برخی از مدل‌ها نیز از فناوری تصعید رنگ یا حباب جت استفاده می‌کنند. قیمت پرینتر بسته به میزان برنامه‌ای که برای استفاده از آنها دارید بسیار متفاوت است، بنابراین مهم است که قبل از خرید کمی تحقیق کنید.

قیمت پرینترهای سیاه و سفید ارزان

می‌توان گفت قیمت پرینترهای سیاه و سفید ارزان قیمت اغلب به تعداد کارتریج‌هایی که باید با آنها خریداری کنید بستگی دارد. همچنین، چاپگر باید با سیستم عامل شما سازگار باشد تا بتواند به درستی کار کند.

همانطور که در ابتدای مقاله هم گفته شد چاپگرها ابزاری عالی برای داشتن در خانه هستند و می‌توان از آنها برای کارهای مختلفی استفاده کرد، اما اگر بودجه لازم برای چاپگر خوب و جدید را نداشته باشید، چه؟ یکی از گزینه‌ها خرید یک چاپگر سیاه و سفید ارزان است.

قیمت پرینترهای سیاه و سفید ارزان

این نوع چاپگر و ماشین های اداری مقرون به صرفه است و بسیاری از ویژگی‌های مشابه پرینترهای گران قیمت را ارائه می‌دهد. قیمت پرینترهای سیاه و سفید ارزان قیمت به لطف هجوم فناوری لیزری در حال کاهش است، اما آیا خرید یک چاپگر لیزری ارزان قیمت منطقی است اگر همیشه بخواهید چاپ سیاه و سفید داشته باشید؟ نه، کارشناسان فروشگاه اینترنتی اداری مالز می‌گویند که چرا باید برای چاپگر لیزری رنگی هزینه بیشتری پرداخت کنید.

این چاپگرها نه تنها ارزان هستند، بلکه اسناد سیاه و سفید را با کیفیت بالا چاپ می‌کنند. آنها اغلب برای چاپ کارت ویزیت، و بروشور استفاده می‌شوند.

خرید پرینترهای سیاه و سفید

خرید پرینترهای سیاه و سفید زمانی بهتر است که تمام اطلاعات را در مورد قیمت پرینتر، خرید و ویژگی آن در اختیار داشته باشید. اگر به دنبال خرید یک چاپگر هستید و نمی‌دانید چه نوع چاپگری را خریداری کنید، این مقاله شما را در مسیر درست راهنمایی می‌کند.

چاپگرهای سیاه و سفید روشی مقرون به صرفه برای چاپ اسناد مورد نیاز شما هستند. آنها نسبت به چاپگرهای رنگی ارزان‌تر هستند و در صورت استفاده با کاغذ معمولی نتایج با کیفیت بالاتری تولید می‌کنند.

اولین چیزی که باید درک کنید این است که دو نوع کلی چاپگر سیاه و سفید وجود دارد: لیزری و جوهرافشان. چاپگرهای لیزری متن را بسیار سریع و دقیق چاپ می‌کنند، اما گران هستند و هزینه هر صفحه بالاتری نسبت به جوهرافشان دارند.

خرید پرینترهای سیاه و سفید

پرینترهای جوهرافشان نمی‌توانند در اندازه‌های زیاد یا رزولوشن‌هایی به اندازه یک چاپگر لیزری چاپ کنند. آنها همچنین معمولاً حاوی قطعات مصرفی بیشتری مانند کارتریج جوهرافشان هستند که در طول زمان هزینه زیادی دارند.

چاپگرهای سیاه و سفید برای استفاده شخصی یا مشاغل کوچک عالی هستند؛ زیرا عملکرد کافی برای اکثر نیازهای خانه یا دفتر را ارائه می‌دهند. چه نیاز به چاپ عکس داشته باشید، چه فقط صفحات متنی سیاه و سفید، یک چاپگر سیاه و سفید می‌تواند همه این کارها را انجام دهد.

علاوه بر این، بسیاری از چاپگرهای سیاه و سفید دارای قابلیت اسکن، فکس و کپی نیز هستند که آنها را به انتخاب نهایی برای تمام نیازهای چاپ شما تبدیل می‌کند.

نتیجه گیری

پرینترهای سیاه و سفید هنوز هم در بازار امروزی موجود هستند و مدل‌های قدیمی‌تر اغلب کیفیت بهتری نسبت به چاپگرهای رنگی با کسری از قیمت دارند.

می‌توان گفت جوهر چاپگر گران است، اما خرید و کارکرد پرینترهای لیزری حتی گران‌تر است، در نتیجه برای خرید اینترنتی پرینترهای سیاه و سفید بهتر است قبل از خرید با کارشناسان مجرب فروشگاه اینترنتی اداری مالز در ارتباط باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *