مقالات

تعمیر انواع پرینترهای جوهرافشان hp

تعمیر پرینترهای جوهرافشان hp

پرینترهای جوهرافشان hp یکی از چاپگرهای پرطفدار با برندهای مختلف در بین خریداران این نوع از ماشین‌های اداری هستند. در کنار داشتن یک پرینتر جوهرافشان hp دلایلی نیز وجود دارند که باعث خرابی دستگاه چاپگر شما شوند که ممکن است مجبور شوید پرینتر را تعمیر کنید. در این صورت برای تعمیر پرینترهای جوهرافشان hp به متخصص حرفه‌ای در این زمینه احتیاج خواهید داشت.

دلایل تعمیر پرینترهای جوهرافشان hp

رایج‌ترین خرابی و دلایل تعمیر پرینترهای جوهرافشان، گرفتگی هد (سر) چاپ است. تمیز کردن آنها به دلیل نازل‌های میکروسکوپی بسیار دشوار است. اولین تلاش باید استفاده از دستور self-cleaning موجود در محاوره خصوصیات چاپگر باشد. اگر این کار انجام نشد، هد چاپ باید برداشته شود و با الکل پاک شود.

هم کنتاکت‌ها و هم نازل‌ها باید به خوبی تمیز شوند و پس از تمیز کردن از دست زدن به آنها خودداری کنید. اگر همه اینها ناموفق بود، هد چاپ را جایگزین کنید.

یکی از مزایای مدل‌های ارزان‌تر، داشتن هد چاپ روی کارتریج است، بنابراین خرید کارتریج جدید معمولاً مشکل را برطرف می‌کند. برای دیگران، خرید هد چاپ جدید ممکن است گران باشد و معمولاً بهتر است یک چاپگر جدید بخرید.

دلایل تعمیر پرینترهای جوهر افشان hp

یکی دیگر از نقاط ضعف کابل برق است، ابتدا برق را خاموش کنید، سپس سیم را برای هر گونه بریدگی آشکار یا خمیدگی کابل پرینتر آن را بررسی کنید.

کایل پرینتر که به اندازه کافی پیچ خورده باشد می‌تواند بدون نشان دادن هیچ نشانه‌ای از آسیب، در داخل پاره شود. برای بررسی خرابی‌های داخلی از چک کننده تداوم روی مولتی متر استفاده کنید. برای این تست می‌توان از باتری و گلوب نور نیز استفاده کرد. همچنین سوکت‌ها را برای خم شدن یا شکستگی پین‌ها بررسی کنید، این مورد یکی از دلایل تعمیر پرینترهای جوهر افشان hp است.

واحد منبع تغذیه را برای هر گونه علامت دود یا پلاستیک ذوب شده بررسی کنید. این نشان می‌دهد که منبع تغذیه بیش از حد گرم شده و احتمالاً از کار افتاده است. تعمیر یک منبع تغذیه بهتر است به متخصصان واگذار شود.

پرینترهای جوهرافشان hp دارای یک اسفنج کوچک هستند که جوهر اضافی را از سر چاپ جذب می‌کند. در نهایت اسفنج پر از جوهر می‌شود و این باعث ایجاد لکه به دلیل تجمع جوهر اضافی می‌شود. اسفنج را می‌توان با مقداری پنبه جایگزین کرد، اما کار نامرتب و دشواری است.

گیر کردن کاغذ نشانه مشکل غلتک‌هایی است که کاغذ را از چاپگر می‌گیرند و تغذیه می‌کنند. با گذشت زمان، لاستیک غلتکی سخت و صاف می‌شود. این می‌تواند باعث لیز خوردن و گیر کردن کاغذ شود. مالیدن آنها به آرامی با یک پنبه‌ای آغشته به الکل، یا حتی با کاغذ سنباده ریز، ممکن است به آنها کمک کند بهتر در دست بگیرند.

صدای جیرجیر به دلیل عدم روانکاری در بلبرینگ‌های غلتکی ایجاد می‌شود. این را می‌توان با مقداری روغن معدنی برطرف کرد، اما رساندن آن به نقطه مناسب دشوار است. اگر روغن بیش از حد زده شود، روی غلتک‌ها راه پیدا کرده و کاغذ را آغشته می‌کند.

اگر مشکل ساده نباشد، معمولاً بهتر است یک چاپگر جوهرافشان hp جدید بخرید و یا برای تعمیر آن را به متخصصان تعمیرکار ماشین‌های اداری بسپارید.

آیا پرینترهای جوهرافشان hp شما قابل تعمیر است؟

اولین قدم برای تصمیم گیری برای تعمیر یا تعویض چاپگر HP بسیار ساده است. باید بدانید که آیا مدل چاپگر خاص شما قابل تعمیر است یا خیر.

آیا پرینترهای جوهرافشان hp شما قابل تعمیر است؟

در جایی که اکثر چاپگرهای HP قابل تعمیر هستند، برخی از مدل‌ها به دلیل کمبود قطعات در دسترس نیستند. علاوه بر این، اکثر ارائه دهندگان خدمات HP خدمات تعمیر پرینتر را برای مدل‌های ارزان‌تر چاپگر HP، مانند چاپگرهای OfficeJet، DeskJet و Photosmart ارائه نمی‌دهند.

نتیجه گیری

اگر شما هم یکی از مدل‌های پرینترهای جوهرافشان hp را دارید و احتیاج به تعمیر کردن دارد، می‌توانید آن را به متخصصان فروشگاه اداری مالز بسپارید. برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با کارشناسان مجرب در فروشگاه اینترنتی اداری مالز در ارتباط باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.