مقالات

فینیشر برای دستگاه فتوکپی چیست؟

فینیشر دستگاه فتوکپی

در این مقاله در رابطه با فینیشر دستگاه فتوکپی یکی از اجزای مهم در دستگاه‌های فتوکپی صحبت خواهیم داد.

فینیشر دستگاه فتوکپی چیست؟

فینیشرها قطعات اختیاری در ماشین های اداری هستند که می‌توانند با چاپگر شما راه اندازی شوند تا ویژگی‌های اضافی داشته باشند از جمله پرینترها و دستگاه‌های فتوکپی.

سوراخ کردن، نیمه تا کردن، منگنه کردن و غیره همگی از وظایفی هستند که فینیشر می‌تواند انجام دهد. هر برند دستگاه‌های فتوکپی یک فینیشر دارد.

برندهایی مانند ریکو، ساوین، کانن، برادر و … همگی فینیشرهایی دارند که علاوه بر چاپگرهایشان قابل خریداری هستند.

انواع فینیشر دستگاه فتوکپی

فینیشر داخلی

این نوع فینیشرها قادر به منگنه کردن، سوراخ کردن و در برخی موارد جزوه‌های سه‌تایی هستند. مردم فینیشرهای داخلی را به دلیل اندازه آنها دوست دارند، اما توجه به این نکته مهم است که آنها برای انجام حجم زیادی از چاپ مجهز نیستند.

فینیشر داخلی دستگاه فتوکپی

فینیشر خارجی

این نوع فینیشرها قادر به منگنه کردن، سوراخ کردن و چیدمان هستند. معمولاً فینیشرهای خارجی در 1000 یا 3000 ورق عرضه می‌شوند.

در حالی که فینیشرهای معمولی می‌توانند 50 ورق کاغذ 20 پوندی را منگنه کنند، فینیشرهای بزرگ‌تر می‌توانند 75 تا 100 ورق کاغذ 20 پوندی را منگنه کنند. هرچه کاغذ ضخیم‌تر باشد، تعداد ورق‌هایی که می‌توانید به طور همزمان منگنه کنید، کمتر می‌شود.

فینیشر مناسب جزوه ها

فینیشر دفترچه دستگاه فتوکپی دقیقاً همان ویژگی‌های فینیشرهای خارجی را دارند، با این حال این نوع فینیشرها قادر به نیمه تا شدن و ایجاد دفترچه‌های زین دوخته شده هستند.

هنگام ساخت کتابچه‌های زین دوزی، مهم است که به یاد داشته باشید که حداکثر تعداد برگه‌هایی که می‌توانند در یکی از این دفترچه‌ها قرار بگیرند، 15 تا 20 برگ کاغذ 20 پوندی است.

فینیشر پل‌ها

اگر فینیشر خارجی دارید باید بریج روی دستگاه خود داشته باشید. بریج‌ها به حمل کاغذ از دستگاه کپی به فینیشر خارجی کمک می‌کنند.

فینیشر پل‌ها دستگاه فتوکپی

شما مشتریان گرامی نیز به این نکته توجه داشته باشید که ممکن فینیشر دستگاه فتوکپی و یا چاپگر شما نیز معیوب شود در نتیجه باید اقدام به تعمیر و یا تعویض این جزء از دستگاه فتوکپی خود کنید.

نتیجه گیری

همانطور که در این مقاله توضیحاتی را در رابطه با یکی از قطعات و کارایی دستگاه‌ها پرینتر و چاپگر یعنی فینیشر گفتیم، شما مشتریان و کاربران گرامی نیز به این موضوع پی برده‌اید که این نوع از ماشین‌های اداری از قطعات بسیاری مهمی ساخته شده‌اند.

همچنین برای تعمیر قطعات پرینتر و دستگاه فتوکپی خود نیز می‌توانید با کارشناسان مجرب فروشگاه اداری مالز در ارتباط باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.