مقالات

مزایا و معایب پرینترهای چند کاره چیست؟

مزایا و معایب پرینترهای چند کاره

اکثر تولید کنندگان پرینترهای موجود در بازار، مدل‌های چند کاره را می‌فروشند که عملکرد چندین دستگاه را در یک کامپیوتر واحد ترکیب می‌کند که مزایا و معایب خود را دارند.

این ماشین های اداری به شکل یک کامپیوتر چند کاره، اغلب دارای قابلیت‌های چاپ، خواندن، کپی و فکس هستند.

اکثر فروشندگان در حال حاضر نسخه‌های بزرگ‌تر و بادوام‌تر را برای مصارف تجاری متوسط تا بزرگ می‌فروشند، که در ابتدا برای مصرف کنندگان خانگی و مشاغل کوچک به بازار عرضه شده بودند.

وقتی نوبت به خرید ماشین‌های جدید می‌رسد، دانستن مزایا و معایب پرینترهای چند کاره به شما کمک می‌کند تصمیمی آگاهانه بگیرید.

اگر واقعاً تصمیم به خرید پرینترهای چند کاره گرفته‌اید، خیالتان راحت است که در تصمیم خود تنها نیستید و با این مقاله به صورت جامع مزایا و معایب این نوع پرینترها را خواهید شناخت.

با پیشرفت‌های اخیر فناوری، صاحبان شرکت‌های بیشتری در سراسر کشور در تلاش هستند تا یکی از این ربات‌ها را در دفاتر خود بگنجانند.

این چاپگرها مانند گوشی‌های هوشمند با گذشت زمان بهتر می‌شوند. چاپگر چندکاره جدید شما می‌تواند اسناد با کیفیت بالا را چاپ کند، اسناد را جستجو کند، ویژگی‌های امنیتی اضافه کند، منگنه‌ها، دسته‌بندی و حتی اسناد ایمیل را در صورت تمایل انجام دهد.

اکنون که می‌دانید یک پرینتر چند کاره چه کاری می‌تواند انجام دهد، باید در نظر بگیرید که آیا نصب آن در دفتر کار شما ایده خوبی است یا خیر.

مزایا و معایب پرینترهای چند کاره

در اینجا برخی از مزایا و معایب داشتن پرینترهای چند کاره برای کمک به شما در درک آنچه می‌خرید، آورده شده است.

راحتی

قابلیت‌های اضافی که در پرینترهای چند کاره وجود دارد که باعث می‌شود این نوع از تجهیزات اداری را خریداری کنید. برای مثال، اگر پیام‌های فکس زیادی ارسال یا دریافت نمی‌کنید، ممکن است روی یک دستگاه فکس جداگانه سرمایه گذاری نکرده باشید.

از طرف دیگر، یک چاپگر چند کاره با قابلیت فکس، به شما کمک می‌کند تا بدون پرداخت هزینه اضافی، فکس را ارسال و دریافت کنید.

مزایا پرنترهای چند کاره

علاوه بر این، امکان جستجو و چاپ یک تصویر در یک رایانه با حذف نیاز به راه رفتن به دو رایانه مختلف، درجه دیگری از سهولت را اضافه می‌کند که این ویژگی یکی از مزایا در پرینترهای چند کاره در کنار معایب آن است.

صرفه جویی در فضا

یکی از مهم‌ترین مزایا پرینترهای چند کاره در کنار معایب آن، مقدار فضای ذخیره شده است. شما به جای تلاش برای یافتن فضایی برای چاپگر، دستگاه کپی، دستگاه فکس، و اسکنر، همان ویژگی‌ها را با یک رایانه ارائه خواهید کرد.

کسانی که به دنبال استفاده حداکثری از فضای اداری خانه خود هستند یا با فضای محدود کار می‌کنند می‌توانند از این صرفه جویی در فضا بهره‌مند شوند.

چاپگرهای چند منظوره راهی عالی برای حفظ فضای روی میز شما هستند. این یک مزیت قابل توجه برای کسانی است که در خانه یا در یک دفتر کوچک کار می‌کنند، جایی که سایر رایانه‌ها و دستگاه‌های محاسباتی شروع به مسدود کردن اتاق می‌کنند.

وقتی یک کسب و کار کوچک هستید، نمی‌توانید فضای زیادی را هدر دهید، بنابراین داشتن یک چاپگر اداری همه کاره منطقی است.

صرفه جویی در هزینه

یکی دیگر از مزایا پرینترهای چند کاره در کنار معایب آن، مزایای هزینه مرتبط با استفاده از یک کامپیوتر است که می‌تواند چندین کار را انجام دهد.

اگر هزینه یک چاپگر همه کاره ممکن است بیشتر از یک چاپگر استاندارد باشد، میانگین هزینه معمولاً کمتر از خرید چندین چاپگر است.

مزایا صرفه جویی در هزینه پرنترهای چند کاره

در نتیجه، می‌توانید بدون پرداخت هزینه جداگانه برای هر عنصر، ویژگی‌های بیشتری دریافت کنید. جدا از صرفه جویی در قیمت اولیه خرید، اجرای یک واحد نسبت به نگهداری چندین دستگاه هزینه کمتری دارد.

صرفه جویی در سخت افزار

اگر فکر می‌کنید یک چاپگر چند منظوره باعث صرفه جویی در فضای شما می‌شود، قبل از دیدن هزینه‌های جایگزینی سه مورد مختلف صبر کنید.

هنگامی که عملکردهای فکس، کپی و چاپ را در یک دستگاه ترکیب می‌کنید، می‌توانید چیزی با قدرت، سرعت (معمولاً) و ویژگی‌های بسیار بیشتری نسبت به زمانی که هر یک از آن دستگاه‌ها را جداگانه خریداری کرده باشید، دریافت کنید.

صرفه جویی در مصرف تونر

اگرچه ممکن است غیر منطقی به نظر برسد، خرید یک کیت چند منظوره به شما امکان می‌دهد تونر را به صورت عمده بخرید و آن را به محصولی با ظرفیت بالاتر ارتقا دهید که باعث صرفه جویی در هزینه شما در کارتریج‌های تونر همه کاره کوچک‌تر و پرهزینه‌تر می‌شود.

مزایا صرفه جویی تونر در پرینترهای چند کاره

جابه‌جایی به دستگاهی با ظرفیت بالاتر، هزینه‌های «در هر پرس» را به شدت کاهش می‌دهد و در عین حال زمان از کار افتادن دستگاه را برای تکمیل مجدد مواد مصرفی کاهش می‌دهد.

صرفه جویی در انرژی

معمولاً از یک سیم برای تغذیه یک چاپگر چندکاره استفاده می‌شود. این نه تنها تداخل کابل را کاهش می‌دهد، بلکه میزان انرژی مصرفی برای تغذیه سیستم را نیز کاهش می‌دهد. افزایش کاهش هزینه‌ها نیز نتیجه صرفه جویی در مصرف برق بود.

اگر یک میز پر از ابزارهای الکترونیکی مانند یک اسکنر شخصی و یک چاپگر لپ تاپ دارید، احتمالاً چندین سیم برق به هر یک از آنها وصل کرده‌اید.

از آنجایی که آنها از قبل در حالت خواب زمستانی برق مصرف می‌کنند، همه سیم‌های برق صرفه جویی در مصرف انرژی ندارند.

شما فقط باید با یک کابل برق با یک چاپگر چند کاره کار کنید که باعث کاهش مصرف نوارهای برق می‌شود و در دراز مدت در هزینه شما صرفه جویی می‌کند.

افزایش سرعت

با خرید پرینترهای چند کاره، می‌توانید هر چیزی با کیفیت بهتر از سه دستگاه مختلف، با نرخ چاپ و کپی سریع‌تر و ظرفیت کاغذ و تونر بزرگ‌تر دریافت کنید. برای دفاتری با پرسنل کمتر، سرعت چاپ بیشتر ممکن است منجر به افزایش کارایی شود.

معایب پرینترهای چند کاره

ترافیک برای چاپگرهای چند کاره

واضح است که یک چاپگر MFP یا چند منظوره، قابلیت‌های زیادی را در فضای کوچکی جمع می‌کند. در نتیجه، شما فقط یک لپ‌تاپ خواهید داشت که تمام نیازهای اسکن، کپی، ارسال پستی و فکس را انجام می‌دهد.

معایب پرینترهای چند کاره

کامپیوترهای چند منظوره زمانی که با چاپگرهای اختصاصی و در صورت لزوم با دستگاه فکس جفت شوند، بهتر کار می‌کنند. به این ترتیب، یک دستگاه به تنهایی کل محل کار را مسدود نمی‌کند.

یکی دیگر از مزایای استفاده از یک دستگاه فکس اختصاصی این است که شما از قبل از رسیدن فکس مطلع خواهید شد.

استفاده از فکس و MFP با هم می‌تواند منجر به یک فکس از دست رفته شود که هیچ کس متوجه آن نمی‌شود مگر اینکه به گزارش‌ها توجه زیادی داشته باشد.

سرمایه گذاری عظیم

این نوع دستگاه‌ها و پرینترهای چند کاره در کناره مزایا معایب دیگری دارند که معمولاً گران‌تر از دستگاه‌های تک کاره هستند. اینجاست که باید یک نمای کلی هزینه و همچنین تجزیه و تحلیل طول عمر تخمینی چاپگر چندکاره خود را درخواست کنید.

از طرف دیگر، یک ارائه دهنده دستگاه کپی قابل اعتماد، به جای خرید کامل چاپگر، جایگزین اجاره را در اختیار شما قرار می‌دهد.

در زمان توقف، عمل چاپ از بین می‌رود

هنگامی که چاپگر چند منظوره به دلیل گیر کردن کاغذ یا پیام خطا از کار می‌افتد، خاموش می‌شود. هنگامی که یکی از قسمت‌های یک چاپگر چند کاره از کار بیفتد، قبل از اینکه تکنسین بتواند مشکل را اصلاح کند، کل سیستم خاموش می‌شود.

یافتن تأمین کننده دستگاه کپی با زمان واکنش سریع و زمان تحویل سریع ساده‌ترین راه برای کاهش زمان خرابی است.

مزایا و معایب انواع پرینترهای چند کاره

هنگامی که یک معضل پیش می‌آید، بزرگ‌ترین اشکال دستگاه چند منظوره مشخص می‌شود. به دلیل طراحی چند منظوره دستگاه، نقص در چاپگر می‌تواند باعث اختلال در عملکرد همه ویژگی‌ها شود.

برای مثال در کنار مزایا و معایب پرینترهای چند کاره، مشکل جوهر یا کارتریج تونر، ممکن است شما را از نوشتن، کپی، یا پذیرش فکس منع کند. در مقایسه با دستگاه‌های تک کاره، یکی دیگر از اشکالات چاپگرهای چند منظوره کاهش دقت یا کارایی درک شده است.

برای مثال، دستگاه فکس در یک رایانه چند منظوره، عملکردی مشابه یک دستگاه فکس مستقل ندارد.

در آخر

همانطور که در این مقاله گفته شد پرینترهای چند کاره دارای مزایا و معایب هستند که به صورت جامع در رابطه با این موضوع صحبت شد، تا شما مشتریان گرامی به راحتی بتوانند در خرید پرینترهای چند کاره تصمیم گیری کنند.

اگر شما هم به دنبال خرید پرینترهای چند کاره و راهنمایی خرید این نوع از محصولات را دارید، می‌توانید به فروشگاه اینترنتی اداری مالز که یکی از مراکز مهم برای خرید لوازم التحریر ارزان در تهران و همینطور ماشین های اداری است، مراجعه کنید.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی بیشتر قبل از خرید محصولات می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.